Acı haberler peş peşe geldi: 5 askerimiz şehit

Beş askerimiz şehit...

Acı haberler peş peşe geldi: 5 askerimiz şehit
PKK/YPG terör örgütünün Suriye sınırından bulunan Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Tekçe Hudut Karakolu'na havanla düzenlediği saldırıda 2 asker şehit oldu. İçişleri Bakanlığı ise Hakkari'de yıldırım düşmesi sonucu 2 jandarma personelinin şehit olduğunu duyurdu. Pençe Harekâtı bölgesinde de yıldırım düşmesi sonucu bir askerimiz şehit düştü.

Türkiye güne peş peşe gelen şehit haberleriyle uyandı. Acı haberlerin ilki Hakkari'den geldi. Yıldırım düşmesi sonucu iki askerimiz şehit oldu. Kahreden ikinci haber ise Şanlıurfa'dan geldi. Akçakale'de teröristlerin sınır karakolumuza havan topuyla yaptığı saldırıda iki askerimiz şehit oldu. Son haber ise Kuzey Irak'tan geldi. Pençe Harekâtı bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu bir askerimiz şehit düştü.

HAVAN SALDIRISINDA 2 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

PKK/YPG terör örgütü tarafından gece saat 23.00 sıralarında Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bulunan Tekçe Hudut Karakoluna havan topuyla saldırı düzenlendi. Saldırıda Tankçı Uzm. Çvş. Şevket Tekin ile Tankçı Uzm. Çvş. Davut Armağan Keskin şehit düşerken 2 asker ile 1 doktor ise yaralandı. Saldırının gerçekleştiği Ayn İsa bölgesi topçu atışlarıyla vuruldu.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Barış Pınarı Harekâtı kapsamında, 27 Kasım 2019 tarihinde Akçakale’de bir hudut karakoluna yapılan havan saldırısı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Havan atışının yapıldığı bölge, ateş destek vasıtaları ile derhal atış altına alınmıştır. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir" ifadeleri kullanıldı.

ÜS BÖLGESİNE YILDIRIM DÜŞTÜ: 2 JANDARMA ŞEHİT

İçişleri Bakanlığı, Hakkari'de yıldırım düşmesi sonucu 2 jandarma personelinin şehit olduğunu duyurdu.

eqwf.jpg

Hakkari ile Çukurca ilçesi arasında bulunan, yol güvenliğinin sağlandığı Davuş Tepe Üs Bölgesi’nde meydana geldi. Hakkari ve çevresinde yağmur etkili olurken, üs bölgesine yıldırım isabet etmesi sonucu iki asker şehit oldu, on üç asker de yaralandı.

PENÇE HAREKATI BÖLGESİNDE BİR ASKER ŞEHİT

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Harekatı bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu bir askerin şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada "Hakkari merkez ilçe Davuş Tepe Üs bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu 2 jandarma personelimiz şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize sabır ve başsağlığı dileriz" denildi.

 

dber.jpg

BALIKESİR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Balıkesir Valiliği, tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak, şehit olan Şanlıurfa’da Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin için açıklamada bulundu.

Balıkesir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “27.11.2019 günü Şanlıurfa ili Akçakale Tekçe Hudut Karakoluna PKK/PYD Silahlı Terör Örgütü tarafından atılan havan mermisinin hudut karakoluna düşmesi sonucu yaralanan Tankçı Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin, Akçakale Devlet Hastanesi’ne sevk edilmiş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimizin İlimize nakil ve defin işlemleri ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bu vesileyle başta Şehidimiz Tankçı Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin olmak üzere bütün Şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, Balıkesirli hemşehrilerimize ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz” denildi. 

Kaynak Yeniçağ: Acı haberler peş peşe geldi: 5 askerimiz şehit