AKP'li Özçınar'dan CHP'li Bakan'a jet yanıt: "Kiraz'ın yolunu dahi bilmeyenler..."

Kiraz’ın hakkını savunduğumuz için bizi kindarlıkla suçlamışlar!

AKP'li Özçınar'dan CHP'li Bakan'a jet yanıt:

Ege'nin Sesi-İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava sonucunda Çevre ve Şehirçilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Yeni Kiraz Planları”na ilişkin mahkemeden yürütmenin durdurulması kararı çıkması sonrası AKP’li Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Başkan Tunç Soyer’e eleştirilerde bulunmuştu.

Bu açıklamalardan sonra AKP’li Başkan Özçınar’a sert bir yanıt veren CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’a ise jet yanıt geldi.

Bakan'ın açıklamalarına sosyal medyadan yanıt veren AK Partili Özçınar ise şu ifadeleri kullandı: 

"CHP zihniyeti, anlaşılan milletin temel sorun ve ihtiyaçları ile çiçek böcek işlerini bir türlü ayırt edemeyecek. Halkın önceliklerini es geçecek, yapılan işe de taş koyacak gibi görünüyor.

Kiraz'ın yolunu dahi bilmeyen sözde milletin vekilleri; hastane projemizi durdurma kararını kendilerinin aldırdığını unutup, Kiraz’ın hakkını savunduğumuz için bizi kindarlıkla suçlamışlar! Çok yazık!

Bunu Karabağlar’da üniversite projesi için de yaptılar! İşleri güçleri, durdurmak, baltalamak olanlar, aynı zamanda bu şehre hiç bir yatırım yapmadan borçlanan, kredi çekenlerse durup düşünmek lazım!

İzmirli’nin mallarını, 202 taşınmazını hiçbir açıklama yapmadan satan; hiçbir iş yapmayıp demagojiden medet uman kendileri! Yaşadığım babadan kalma köy evini; bize rantçı diyenlerin yaşadıkları yere milyon verseler değişmem!

Üretme kabızlığının tedavisi yok! Tek bildikleri laf ebeliği! Tekrar ediyorum; Kiraz halkı eninde sonunda hastanesine kavuşacak. Haklı mücadelemiz devam edecek!"

 

EGENINSESI.COM / İZMİR