Baba Vanga Kimdir | 2018 İçin Hangi Kehanetlerde Bulundu

“2043 yılında Müslüman bir devlet Avrupa’ya hükmedecek”

Baba Vanga Kimdir | 2018 İçin Hangi Kehanetlerde Bulundu


Ünlü Bulgar Kahin Baba Vanga 2018 yılına ait tahminlerde bulundu. Bugüne kadar söylemiş olduğu bir çok konuda haklı olduğunu çıkaran Baba Vanga hakkında merak edilenleri sizin için araştırdık. Peki Baba Vanga kimdir? İşte detaylar.

 

11 Eylül saldırılarını ve DEAŞ’ı yıllar önce öngören kör Bulgar kahin Baba Vanga, 2018 yılı için 2 önemli kehanette bulunmuştu.

‘Balkanların Nostradamusu’ olarak adlandırılan ve gözleri görmeyen Bulgar kahin Baba Vanga’nın öngörüleri bugüne kadar birçok kez doğru çıkmıştı. 1996 yılında 85 yaşındayken hayatını kaybeden Baba Vanga, 11 Eylül saldırılarından 2004 yılındaki tsunami felaketlerine, DEAŞ’ın ortaya çıkacağından İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılacağını açıklamasına kadar dünya tarihini değiştiren birçok olayı yıllar öncesinden tahmin etmişti.

cd225806-d3d2-47df-8bc0-c0bf9d654efc.jpg

2018 İÇİN İKİ ÖNEMLİ KEHANET

Hayattayken kehanetleri Bulgar hükümeti tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga’nın söylediklerinin büyük bir bölümü ise doğru çıktı. Baba Vanga, 2018 yılı için de 2 önemli kehanette bulunmuştu. Bunlardan ilki, Çin’in ABD’yi geçerek dünyanın yeni ‘süper gücü’ olacağı. İkincisi ise, Venüs’te ‘yeni bir enerji türünün’ keşfedileceği...

Bulgar kahin Baba Vangadan 2018 için 2 önemli kehanet

VENÜS'E UZAY ARACI GİDECEK

Çin’in dünyanın yeni süper gücü olacağı varsayımında bulunan birçok ekonomi teorisyeni ve araştırmacı bulunuyor. 1970 yılında toplam dünyadaki üretimin 4.1’ini elinde bulunduran Çin, 2015 yılında ise büyük bir artış göstererek 15.6 seviyesine ulaştı. Forbes dergisi, ABD’nin dünya üretimindeki güncel 16.7 oranındaki payının 2025 itibariyle 14.9’a düşeceğini belirtiyor.

Bulgar kahin Baba Vangadan 2018 için 2 önemli kehanet

Öte yandan, Venüs’te mevcut bir çalışma yapılmıyor ve dolayısıyla Baba Vanga’nın Venüs’te keşfedilecek yeni bir enerji kaynağı kehanetinin henüz gerçekleşmeyeceği öngörülüyor. Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), gelecek yıl The Parker Solar Probe uzay aracını Venüs’e göndereceğini açıklasa da araç doğrudan Venüs’e inmeyecek ve gezegenin yerçekimi çekimini kullanarak Güneş’in etrafından geçerek yıldız hakkında bilgi toplayacak.

Bulgar kahin Baba Vangadan 2018 için 2 önemli kehanet

Baba Vanga’nın yakın gelecekteki diğer kehanetleri arasında, 2028 itibariyle dünyadaki açlığın biteceği, 2256 itibariyle Mars kolonilerinin nükleer silah sahibi olacağı ve Dünya’nın 2341 itibariyle yaşanamaz bir gezegen olacağı da bulunuyor.

GÖRME YETİSİNİ 16 YAŞINDA KAYBETTİ

Gerçek adı Vangeliya Pandeva olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911’de bugün Makedonya topraklarında bulunan Strumitza köyünde dünyaya geldi. 16 yaşındayken bir fırtına sırasında yıldırım çarpması sonucu görme yeteneğini kaybeden Baba Vanga, bu tarihten sonra Ortaçağın ünlü kahini Nostradamus gibi, sonradan gerçek olan kehanetlerde bulunarak, uluslararası üne kavuştu. Baba Vanga, dünyanın sonunun 51’inci yüzyılda geleceğini söylemiş ve bu tarihe kadar birçok öngörüde bulunmuştu.

BABA VANGA KİMDİR?

Baba Vanga 1996 yılında hayata veda eden ve görme engelli olan Vangeliya Pandeva ölmeden kısa bir süre önce, 2010 senesinde tüm dünyayı kuşatacak çok büyük  bir savaş çıkacağını ortaya atarak  şöyle demişti:“2010 yılında aralarında Hindistan’ın da bulunduğu 4 Asya ülkesinin liderlerine suikast düzenlenecek.

Bu suikastlar büyük yankı uyandıracak ve 3. dünya savaşının çıkmasına neden olacak. Kasım ayında başlayacak olan 3.dünya savaşı 2014 yılına kadar devam edecek.”

Baba Vanga Kimdir | 2018 İçin Hangi Kehanetlerde Bulundu

Gerçek adı Vangeliya Pandeva olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911′de  Makedonya topraklarında bulunan Strumitza köyünde doğdu.16 yaşındayken bazılarına bir fırtına sırasında yıldırım çarpması sonucu görme yeteneğini kaybeden diğer bir kesime göre köylerinin sular altında kalması sonucu öldü sanılan Vanga’nın günler sonra toprak altından çıkarılması sonucu gözlerinin kum ile dolarak kör olan Baba Vanga, bu tarihten sonra Orta Çağın ünlü kahini Nostradamus gibi, sonradan gerçek olan kehanetlerde bulunarak, uluslararası şöhrete ulaştı

.Yaşarken kehanetleri Bulgarlar tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga’nın söylediklerinin büyük bülümü gerçekleşti.Baba Vanga, Bulgaristan’da 1989 yılında devrilen eski komünist diktatör Todor Jivkov dahil çok sayıda devlet adamını kehanetleri ile etkilemeyi başardı

İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi lideri Adolf Hitler tarafından bizzat ziyaret edilen, Rus gizli servisi KGB’nin bile tavsiyeler aldığı Baba Vanga, 1996 yılında 84 yaşında vefat etti.

Gerçekleşen Kehanetleri

Baba Vanga’nın kayıtlara geçen, gerçekleşmiş kehanetlerinden bazıları şöyle:“İki çelik kuş kulelere çarpacak, gökyüzü aydınlanacak” (11 Eylül saldırıları)

“Kursk su altında kalacak, bütün dünya arkasından ağlayacak” (2000 yılında 118 Rus askerine mezar olan denizaltının adı)

“Vladimir’in (Putin) zaferi dünyada her şeyi etkileyecek”

“İklimler değişecek” (küresel ısınma)

“Amerika’nın 44′üncü başkanı siyah olacak. Siyahi liderin gelmesinden kısa süre sonra ülke büyük bir ekonomik krize girecek, dünyaya barış değil, felaket getirecek

”Gelecekte neler olacak?

Baba Vanga’nın ölümünden önce kayıtlara geçirilen kehanetlerine göre gelecekte insanoğlunu zor günler bekliyor.

Kanserin dalga dalga yayılmasından komünizmin dönüşüne kadar birçok konuda öngörüde bulunan Baba Vanga, 2012′de kıyametin kopmasından korkanlara da iyi haberler veriyor.Çünkü Baba Vanga’ya göre, dünyanın sonu 3797 yılında gelecek.

Baba Vanga’nın gelecek ile ilgili kayıtlara geçmiş bazı kehanetleri ise şöyle:

“2011 Radyoaktif dalgaların yoğunlaşması nedeniyle hayvan ve bitkiler yok olma noktasına gelecek. Müslüman ülkeler kimyasal silahlar kullanacak”

“2014 yılında İnsanlığın yarısı kanserle boğuşacak”“2016 yılında Avrupa’nın nüfusu azalacak”

“2018 yılında Dünyanın yeni hakimi Çin olacak”“2043 yılında Müslüman bir devlet Avrupa’ya hükmedecek”

“2046 yılında Hastalıklı her organın yerine yenisi yapılacak”

“2076 yılında Bütün dünyada sınıfsız bir komünizm sistemi yerleşecek”

“2088 yılında Bütün hastalıklar birkaç saniyede tedavi edilecek”

“2097 yılında Kimse yaşlanmayacak”

“2167 yılında Yeni bir din gelecek”

“2304 yılında Ay’ın tüm sırları çözülecek”

“3797 yılında Dünyanın sonu gelecek. İnsanoğlu başka bir gezegene göçecek ve yeni bir hayat başlayacak”

 

https://www.bolgegundem.com/