Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a yanıt

Sayın Başkan, insanlığın baş düşmanı olan terörizmi yendiğimizde daha birçok can kurtarılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a yanıt


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile sağlanan anlaşma gereği Suriye'nin kuzeydoğusundaki harekata ara verilmesi üzerine Trump'ın "İnsanlar bu 'Anlaşma'yı yıllardır sağlamaya çalışıyordu. Milyonlarca hayat kurtarılacak. Herkese tebrikler" şeklindeki sözlerine " yanıt verdi.

 

DUVAR – Suriye’nin kuzeydoğusundaki Barış Pınarı Harekatına Türkiye ve ABD’nin anlaşmasıyla ara verildi. Anlaşmanın hemen ardından ABD Başkanı Donald Trump, Twitter kendine has açıklamalarına devam etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Trump’a, Erdoğan da İngilizce bir tweet ile yanıt verdi.

Trump’ın, “Bu anlaşma üç gün önce yapılamazdı. Bunu yapabilmemiz için ‘sert’ bir aşk [tough love] gerekliydi. Herkes için harika oldu. Hepsiyle gurur duyuyorum. Bugün medeniyet için harika bir gün. Gerekli ama gelenek dışı bir yol izlerken benim yanımda durduğu için ABD ile gurur duyuyorum. İnsanlar bu ‘Anlaşma’yı yıllardır sağlamaya çalışıyordu. Milyonlarca hayat kurtarılacak. Herkese tebrikler” şeklindeki tweet’ine Erdoğan şu şekilde karşılık verdi:

“Sayın Başkan, insanlığın baş düşmanı olan terörizmi yendiğimizde daha birçok can kurtarılacak. Bu ortak çabanın bölgemizde barışı ve istikrarı destekleyeceğinden eminim.” (HABER MERKEZİ)

Donald J. Trump@realDonaldTrump

 · 

Great news out of Turkey. News Conference shortly with @VP and @SecPompeo. Thank you to @RTErdogan. Millions of lives will be saved!

Recep Tayyip Erdoğan@RTErdogan

Mr. President, many more lives will be saved when we defeat terrorism, which is humanity's arch enemy. I am confident that this joint effort will promote peace and stability in our region.

20,8 B

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

9.160 kişi bunun hakkında konuşuyor