Diyarbakır annelerinin gözyaşı dinmedi!

Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti devam ediyor.

Diyarbakır annelerinin gözyaşı dinmedi!

Dİyarbakır annelerinin, 152 gündür süren hak arayışı kesintisiz devam ediyor.Aileler evlatlarına kavuşacakları günü özlemle bekliyor...

Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti devam ediyor.

Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan Diyarbakır annelerinin,protestosu sürüyor.

3 Eylül 2019'da başlayan oturma eylemi 152'nci gününe girdi.

Soğuk havaya rağmen evlatları için bekleyişini sürdüren anneler, bir yandan da Elazığ'daki depremzedeler için atkı, bere, çorap ve eldiven örmeye devam ediyor.

Annelerden Sadiye Özbey, kaçırılan oğlunun 5 yıldır yolunu gözlediğini söyledi.

Çocukları için diğer annelerle başlattıkları eylemi sürdürdüklerini ve çocuklarının dönmesini istediklerini belirten Özbey, "Çocuğumuzu alıp gitmeyi düşünüyoruz. Gelen çocuklara çok sevindik.Kendi çocuklarımızı da istiyoruz. Hiçbir anne evladını almadan buradan gitmeyi düşünmüyor.Çocuğumuzun kokusunu özledik. Evlatlarımız ciğerimizden bir parça.PKK benim çocuğumu nasıl aldıysa öyle versin. Kendi çocuklarını götürsünler. Hiç kimsenin çocuğuyla oyun oynamasınlar. Çocuğumun özgürlüğüyle, hayatımızla oynadılar. Çocuklarımızın özgürlüğünü elimizden aldılar. Çocuklarımızı onlar için büyütmedik." diye konuştu.

 

MİLLİ GAZETE