Hedef Berat Albayrak değil, Cumhurbaşkanı Erdoğan

Hedef Ak Parti ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır.

Hedef Berat Albayrak değil, Cumhurbaşkanı Erdoğan


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedefe oturtamayanlar, ilk olarak 17–25 Aralık operasyonları ile Bilal Erdoğan’a nişan aldılar. O sürecin yıkıntıları onarılmadan ailenin damadı Berat Albayrak’a nişan alıyorlar.

17–25 Aralık ile Bilal Erdoğan’ı itibarsızlaştırdılar. Erdoğan’a ulaşmak için en önemli kapıyı kırdılar. Şimdi Berat Albayrak’a nişan alarak ikinci önemli kapıyı kırmayı deniyorlar. Erdoğan direniyor, Bilal’i verdim, Berat Albayrak’ı vermem diyor. Zira Berat Albayrak da yıkılır veya yara alırsa, Erdoğan’a bir adım daha yaklaşılmış olacak.

Berat Albayrak’a yapılan saldırıların sistematiği de önemli. Sayın Albayrak günah keçisi yapılmak isteniyor, Ak Partinin kamuoyunda kabul görmeyen icraatlarının arkasında olduğu iddia edilen Pelikancıların lideri olarak gösterilmeye çalışılıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile rakip gösteriliyor. İki bakan arasında çatışma çıkarılmaya çalışılıyor. Ateş devamlı körükleniyor. Bu da yetmeyince bel altı vuruşlar deneniyor. Özge Ulusoy üzerinden şaibe ve itibarsızlaştırma operasyonları başlatılıyor. Özge Ulusoy operasyonu sıradan bir kılıç darbesi değil. O olay da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet İstihbarat zan altında bırakıldı. İki bakan arasında çıkarılmak istenen çatışma daha ciddi körüklendi.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya hedefe çekildi.

Hani bir söz var. Ay’a nişan al, ıskalarsan yıldızlara gider. Bu süreçte yapılan operasyonlar bu mantıkla yapılıyor.

Hedef Ak Parti ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır.

 

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com