Hem annelik yaptı, hem vizeyi aldı; Naz Aydemir Akyol...

Voleybol Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final organizasyonunda büyük bir fedakarlığa imza attı.

Hem annelik yaptı, hem vizeyi aldı; Naz Aydemir Akyol...


Filenin Sultanları Hollanda’da Almanya’yı 3-0 devirerek Tokyo Olimpiyat Oyunları vizesini elde ederken başarının mimarlarından biri hiç kuşkusuz Naz Aydemir Akyol oldu.

1

Burak Akın - Spor Arena Detay | Naz’ın yükselişi öğrencilik yıllarında Eczacıbaşı Voleybol yıldız ve genç takımlarında elde ettiği başarılarla başladı. Alt yaş gruplarında ‘En iyi pasör’, ‘En değerli oyuncu’ ödüllerine layık görülen 29 yaşındaki başarılı voleybolcu 2011-2012 yılında Fenerbahçe forması altında Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı. 

2

 

A Milli Takım'la birlikte, aynı sezonda, Avrupa Kıtası Olimpiyat Elemesi birincisi, Dünya Grand Prix üçüncüsü ve İtalya Alassio'daki Edison Cup birincisi olan Naz, birçok ilke imza atarken olimpiyatların ardından Vakıfbank’ın yolunu tuttu.

3BÜYÜK FEDAKARLIK

BÜYÜK FEDAKARLIK 

Vakıfbank ile Türkiye ve dünya çapında birçok şampiyonluk kazanan ve kırılmadık rekor bırakmayan Naz Aydemir, Mayıs 2018’de Bükreş’te düzenlenen Voleybol Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final organizasyonunda büyük bir fedakarlığa imza attı.

4OYUNA GİRMEK İSTEDİ

 

OYUNA GİRMEK İSTEDİ 

Henüz birkaç aylık hamile olan Naz, Imoco Volley maçında işlerin kötü gittiği sırada oyuna girip büyük fedakarlık örneği gösterdi. Final maçına kadar koç Guidetti Naz’ı riske etmezken; başarılı oyuncu arkadaşlarını yalnız bırakmayarak özverisini tecrübesiyle birleştirip tarihi başarının aktörlerinden oldu.

 

HÜRRİYET