Karamollaoğlu'ndan EYT açıklaması: "Olağan üstü bir karar alınır"

Ciddi manâda bir yük getirir; ama bir yol bulunur" dedi.

Karamollaoğlu'ndan EYT açıklaması: "Olağan üstü bir karar alınır"


Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, EYT konusunda "Olağan üstü şartlarda olağan üstü kararlar alma mecburiyeti var. Bir yük getirir mi? Ciddi manâda bir yük getirir; ama bir yol bulunur" dedi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, önceki akşam katıldığı TV programında gazetecilerin gündemdeki konulara dair sorularını cevapladı. Karamollaoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) durumları konusunda "Olağan üstü şartlarda olağan üstü kararlar alma mecburiyeti var. Bir yük getirir mi? Ciddi manâda bir yük getirir; ama bir yol bulunur" diye konuştu.

Karamollaoğlu, EYT hakkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bunu karşılayacak malî durumlarının olmadığını söylediğini hatırlattı. Karamollaoğlu, "Bendeki kanaat ise, hak bu şekilde geçiştirilemez. Mutlaka onlar, kanunlar çerçevesinde böyle bir hakkı elde etmişlerse ki mağdurlar var burada; yani çok garip bir şey bu" dedi.

Çalışanların emeklilik maaşlarının, çalıştıkça düştüğüne işaret eden Karamollaoğlu, bunu ilk öğrendiğinde ‘Olmaz böyle bir iş’ diyerek inanmadığını ancak uzmanları dinlediğinde bunun gerçek olduğunu gördüğünü anlattı. Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Böyle bir mantık, Dünya’nın hiçbir yerinde olmaz. Yürümez bu. O nasıl çözülür? Onun çözümü, bugünkü kurallar içinde ele alırsanız, gene çözemezsiniz. Olağan üstü şartlarda olağan üstü kararlar alma mecburiyeti var; ama kimsenin hakkını yeme veya onu erteleme, geciktirme hakkı kimsede olmaz. Bunun bir programa bağlanması gerekir ve ben, bunun çözülebileceğine inanıyorum. Bir yük getirir mi? Ciddi manâda bir yük getirir; ama bir yol bulunur."

 
MİLLİ GAZETE