Korkusuz yazarı Ahmet Takan saldırıya uğradı

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Ankara’daki evinin önünde darp edildi.

Korkusuz yazarı Ahmet Takan saldırıya uğradı


Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, evinin önünde saldırı düzenlendi. Takan'ı darp eden saldırgan olay yerinden kaçtı.

DUVAR – Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Ankara’daki evinin önünde darp edildi.

Sözcü gazetesinin haberine göre, Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Ankara’nın Dikmen semtindeki evinin önünde saldırıya uğradı.

Beyzbol sopalı saldırganı son anda fark eden ve geriye doğru hamle yapan Takan, beline ve sırtına gelen darbelerden kaçamadı. Saldırıda Takan’ın çantasında bulunan telefonu kırılırken vücudunda da ekimoz oluştu. Takan’ın karşı koyması üzerine saldırgan beyzbol sopasını olay yerinde bırakarak kaçtı.

Saldırı sonrası Takan’ın komşuları ilk yardımı yaptı ve polisi aradı. Takan’ın oturduğu bina önüne gelen polis, beyzbol sopasını alarak konuyla ilgili inceleme başlattı ve tutanak tuttu.

‘DOĞRU BİLDİKLERİMİ YAZMAYA DEVAM EDECEĞİM’

Takan daha sonra 29 Mayıs Hastanesi’ne kaldırıldı. Bacağına aldığı darbe nedeniyle yürümekte güçlük yaşayan Takan’a darp raporu verildi. Takan karakola giderek ifade de verdi ve şikayetçi oldu.

Hastanede ilk tedavisinin ardından olayı anlatan Ahmet Takan, “Uzun süredir hatta yıllardır tehdit alıyordum. Ancak bu tehditler şimdiye kadar fiili bir saldırıya dönüşmemişti. Beyzbol sopalı saldırgan aniden üzerine geldi, fark edip geriye doğru hamle yaptım, sopa çantama, sırtıma ve belime geldi. Gazeteci olarak doğru bildiklerimi yazmaya devam edeceğim” dedi.

DUVAR