Saldırıdan bir saat önce şehit olacağını hissetmiş

Şehit Özüar’ın, saldırıdan bir saat önce eşine “Ben galiba öleceğim” dediği ortaya çıktı

Saldırıdan bir saat önce şehit olacağını hissetmiş


Torbalı, Hakkari’de şehit düşen Harun Şenözüar’ın yasını tutuyor. Önceki gün son yolculuğuna uğurlanan şehit Özüar’ın, saldırıdan bir saat önce eşine “Ben galiba öleceğim” dediği ortaya çıktı

Torbalı, 3 gündür şehit Uzman Çavuş Harun Şenözüar'ın yasını tutuyor. Hakkari'nin Çukurca İlçesi Kaletepe ile Hantepe üs bölgeleri arasında PKK'lı teröristler tarafından askeri araca düzenlenen roketatarlı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi'nde hayata gözlerini yuman Harun Şenözüar'ın bugün doğum günü. Hayatının baharında hain bir saldırıya kurban giden şehit, arkasında gözü yaşlı eşini ve ailesini bırakırken, ortaya çıkan ayrıntılar ise yürek burkuyor. Uzman çavuşun saldırıdan bir saat önce eşi Melek Şenözüar ile telefonda mesajlaştığı ve şehadetini hissettiğini dile getirdiği ortaya çıktı. Eşine öleceğini hissettiğini söyleyen Harun Şenözüar'ın, 20 gün sonra doğacak çocuğuna da "Harun" ismini koymasını istediği mesajlarda görülüyor. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ile önceki gün son yolculuğuna uğurlanan şehit Harun Şenözüar, bugün 26 yaşına basacaktı. Terörün lanetlendiği cenaze töreninde en dikkat çeken ise eşinin tören üniformasını giyen gözü yaşlı eşi Melek Şenözüar'dı. Geçtiğimiz yıl dünya evine giren çift, 20 gün sonra erkek bebeklerini kucağına alacaktı. Büyük bir aşk ile evlenen çifte, o tarihte Melek'in erkek kardeşi askerde vefat ettiği için düğün yapılmadı. Sade bir nikah ile evlenen genç çift Karaot'ta yaşıyordu. Eşinin şehit haberi ile yıkılan ve cenaze merasimine tekerlekli sandalye ile getirilen Melek, dün sabah sosyal medya hesabından eşi ile son mesajlaşmalarını yayınlandı."TABUTUM GELİR"
Saldırıdan bir saat önce watshapta yazılan mesajlar yürek burkuyor. Eşi ile sohbet eden Harun Şenözüar mesajında, "Ben öleceğim galiba" diyor. Eşinin "Ne oldu" sorusuna karşılık genç uzman, "Geçende son 20 gün diyordun. Şimdi de son görevin diyorsun. Belki de Allah söyletiyordur. Tabutum gelir" cevabını veriyor. Aynı şekilde eşine, "Ben görevde ölürsem çocuğun adını Harun koy" mesajı da atıyor. Eşinin bu mesajlarını paylaşan Melek Şenözüar, "Bir Harunum kalbimde, bir Harunumuz yanımızda olacak. Sen rahat uyu yiğidim. Hakettiğin yerdesin. Allah'ın yiğidi. Sana böylesi yakışırdı. Oğlun da senin gibi bir yiğidin parçası. Ait olduğun yerdesin, bizimlesin. Kavuşmamız hep ebedı dünyada diyordun. Oğlun olsun istiyordun. Kara toprak bile ayıramaz bizi" ifadelerini kullandı.

 

 

Sevim AKBAŞ / SABAH