Şehidin emanetine makam aracı

Yatağın başına gelen annesi Zeliha Uçar ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehidin emanetine makam aracı

Konya Valisi Yakup Canbolat, makam aracını şehit askerin oğlu minik Muhammed'in sünnet düğünü için balonlarla süsletti.

 

Konya Valisi Yakup Canbolat, şehit Uçar'ın oğlu Muhammet Uçar'ın dün Ladik Mahallesi'nde yapılan düğünü için makam aracını tören için hazırlattı. Sünnet aracında bir yakınının kucağında oturan minik Muhammed'in düğün konvoyu jandarma, polis ve Özel Hareket ekipleri eşliğinde, Türk bayraklarıyla donatılan onlarca davetlinin aracıyla yapıldı. 

HERKES DUYGULANDI 

Minik Muhammed'in düğün töreni ise şehit babasının adının verildiği okul bahçesinde yapıldı. Sünnet aracından inen Muhammed, herkesi duygulandırırken dedesi Şaban Uçar'ın kucağında düğün yatağına getirildi. Minik Muhammed, verilen şeker ve takılan paralarla oynadı. Yatağın başına gelen annesi Zeliha Uçar ise gözyaşlarına hakim olamadı. 

80 MİLYONUN EVLADIDIR

Dede Şaban Uçar, ''Çok huzurluyum. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.  Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, şehidin oğlu Muhammed Emin'in  valinin makam aracıyla güzel bir konvoy yapıldığını belirterek, "Yunus Emre şehit oldu ama Muhammed Emin artık 80 milyonun evladıdır" dedi. 

‘Dağ 2’ filminde oynamıştı 

Sünnet töreninde davetlilere yöresel meşhur düğün pilavı olarak adlandırılan etli pilav ikram edilip, hatim duası yapıldı. Şehit Uçar, şehit düşmeden 6 ay öncede 'Dağ 2' filminin Isparta Eğridir Dağ Komando Okulu Eğitim Merkezi'nde çekilen sahnelerinde rol  almış ve rol aldığı filmi izleyemeden şehit düştü. 

 

AKŞAM