Şehidin kardeşinden karne gününde bozkurtlu uğurlama

Onbaşı Mustafa Alpaklı'nın cenazesi, memleketi Şanlıurfa'da toprağa verildi

Şehidin kardeşinden karne gününde bozkurtlu uğurlama

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen Uzman Onbaşı Mustafa Alpaklı, Şanlıurfa’da defnedildi. Alpaklı'nın 8 yaşındaki kardeşi, karne gününde şehit ağabeyini bozkurt işareti yaparak son yolculuğuna uğurladı.

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yol kontrolü sırasında düzenlenen bombalı araç saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Alpaklı'nın cenazesi, memleketi Şanlıurfa'da toprağa verildi.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Eyyübiye kırsalında Selmanlar Mahallesi'ndeki babaevine getirildi.

8855ad3de68f386a2a54a9562b63c960.jpg

Helallik alınmasının ardından Selmanlar İlkokulunun bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. 

Yağmur altında düzenlenen törene yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı. Cuma namasındın ardından kılınan cenaze namazı ile Türk bayrağına sarılı şehidin naaşı omuzlara alınarak, aile mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. 

ŞEHİT AĞABEYİNİN TABUTUNU ÖPTÜ

Şehidin babası Ali, annesi Aysel ve kardeşleri de al bayrağa sarılı tabuta son bir defa bakıp gözyaşlarına boğulurken 8 yaşındaki kardeşi Memati ise asker kıyafeti giyerek omuzlarına astığı Türk Bayrağıyla tabutun yanına gidip öptü.

Ağabeyinin fotoğrafını öpen Memati daha sonda şehidin al bayrağa sarılı tabutunun başında bozkurt işareti yaptı.

Kaynak Yeniçağ: Şehidin kardeşinden karne gününde bozkurtlu uğurlama