Şehit Ahmet Alpaslan’ın ağabeyi cenazede isyan etti!

Asker ölmesin artık, bir şeyler yapın, yeter" diyerek isyan etti.

Şehit Ahmet Alpaslan’ın ağabeyi cenazede isyan etti!

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısı sonrası hayatını kaybeden Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan için düzenlenen askeri törende şehidin ağabeyi, “Ölmesin artık kimse, ölmesin yeter. Asker ölmesin artık, bir şeyler yapın, yeter" diyerek isyan etti.

 

 

Suriye'nin İdlib kentinde, Suriye ordusunun hava saldırısında hayatını kaybeden Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan için memleketi İzmir’de askeri tören düzenlendi.

ÇOK SAYIDA VATANDAŞ KATILDI

Törene, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, milletvekilleri, Ahmet Alpaslan'ın babası İbrahim Alpaslan, annesi Latifa Alpaslan, kız kardeşleri Dilan ve Berivan Alpaslan ile silah arkadaşları ve sevenleri katıldı.

“HAVA ŞEHİTLİĞİNE DEFNEDİLDİ”

 

Acılı anne Latifa Alpaslan ile kız kardeşleri, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılıp, uzun süre gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazının ardından bir süre tören mangası tarafından omuzlarda taşınan Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan'ın cenazesi, Konak ilçesine bağlı Kadifekale Hava Şehitliği'nde toprağa verildi.

"ASKERLER ARTIK ÖLMESİN”

Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan'ın ağabeyi törende, "Ölmesin artık kimse, ölmesin yeter. Ölmesin artık, dur deyin artık, ölmesin yeter... Asker ölmesin artık, bir şeyler yapın, yeter. Bitmiyor..." dedi.

Kaynak Yeniçağ: Şehit Ahmet Alpaslan’ın ağabeyi cenazede isyan etti!