Şehit cenazesiyle ilgili eleştirilere AKP'den açıklama geldi

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Şehit cenazesiyle ilgili eleştirilere AKP'den açıklama geldi


AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Alevi şehidin cenazesine devletin zirvesi katılmadı" eleştirileriyle ilgili açıklama yaptı. Çelik, "Şehitlerimizi ebedi aleme uğurlarken yapılan devlet töreninde bir ayrımcılık yapılması asla sözkonusu değildir, olamaz. Şehadet mertebesine erişmiş her bir şehidimize devletimiz ve milletimiz şükran duygularıyla sahip çıkmaktadır" dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Çelik,  Pençe-3 harekatı kapsamında Irak’ın kuzeyinde Haftanin bölgesinde çıkan çatışmada şehit düşen Sözleşmeli Piyade Er Berkay Işık için dün cemevinde düzenlenen törene "devletin zirvesi" katılmadı eleştirilerine yanıt verdi.

Çelik, "Şehitlerimizi ebedi aleme uğurlarken yapılan provokatif haberler son derece üzücüdür. “Alevi askerin cenazesine devletin zirvesi ve Genelkurmay katılmadı” şeklinde haber yapılması tam bir yalan haber örneğidir. Şehitlerimizi ebedi aleme uğurlarken yapılan devlet töreninde bir ayrımcılık yapılması asla sözkonusu değildir, olamaz. Şehadet mertebesine erişmiş her bir şehidimize devletimiz ve milletimiz şükran duygularıyla sahip çıkmaktadır" ifadelerini kullandı.

 

CUMHURİYET