Şehit İbrahim Etiz son yolculuğuna uğurlandı

Bu arada şehit İbrahim Etiz'in iki kız çocuğu babası ve Osmaniye'nin de 225. şehidi olduğu öğrenildi.  

Şehit İbrahim Etiz son yolculuğuna uğurlandı


Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Etiz, memleketi Osmaniye’de son yolculuğuna uğurlandı.

Nusaybin ilçe merkezinde PKK'lı teröristlerden temizlenen mahallelerdeki evlerde yapılan arama sırasında, teröristlerin önceden binaya yerleştirdikleri patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesi'nde doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamayarak şehit olan J.Uz.Çvş. İbrahim Etiz, memleketi Osmaniye'nin Toprakkale ilçesi Sazlık köyünde toprağa verildi. Şehidin naaşı cenaze aracı ile defnedileceği köy mezarlığındaki tören alanına getirildi. Şehidin babası Ahmet Etiz ise Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy ile birlikte zorlukla tören alanına geldi. Şehidin kardeşleri İlkay, Murat ve Habibe de uzun süre tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

 

 

Şehidin eşi Hatice Etiz de bayan askerlerin yardımı ile ayakta durabildi. Annesi Sultan Etiz ise “Düşmanların sevinmesin kuzum, Ağlamayacağım kuzum” diye ağıt yaktı. Şehidin annesini törene katılan Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin sarılarak teskin etmeye çalıştı.

Şehit İbrahim Etiz'in naaşı İl Müftüsü Ramazan Çortul'un kıldırdığı cenaze namazının ardından köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Törene Vali Kerem Al, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Şefik Atak, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Toprakkale Belediye Başkanı İbrahim Demerci, Tüysüz Belediye Başkanı Veli Fidan, Osmaniye Milletvekilleri Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu ve Ruhi Ersoy, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, OKÜ Rektörü Prof.Dr. Orhan Büyükalaca, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Türkiye Harp malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, Osmaniye Şehit Polis Aileleri Ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mahmut Kaplan, askeri ve sivil erkan, şehidin ailesi ve yakınları ile binlerce Osmaniyeli katıldı.

Bu arada şehit İbrahim Etiz'in iki kız çocuğu babası ve Osmaniye'nin de 225. şehidi olduğu öğrenildi.  

ALİ CELAL KAYMAK