Şehit Jandarma Emre Tunca’ya Son Görev

Emre Tunca için memleketi Çubuk’ta cenaze namazı kılındı.

Şehit Jandarma Emre Tunca’ya Son Görev

Mardin’in Nusaybin ilçesinde terörle mücadele kapsamında sürdürülen operasyon sırasında teröristlerce tuzaklanan el yapımı bombanın infilak etmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca için memleketi Çubuk’ta cenaze namazı kılındı.

 


Mardin’in Nusaybin ilçesinde sürdürülen terör operasyonu sırasında Dicle Mahallesi’nde teröristlerce tuzaklanmış el yapımı bombanın infilak etmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca için Ankara’nın Çubuk ilçesinde cenaze namazı kılındı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze törenine, Şehit Tunca’nın Polis Akademisi öğrencisi olan nişanlısı Kübra Konuk, polis üniforması ile katıldı. Cenaze törenine katılan Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, aileye taziye dileklerinde bulundu. Cenaze namazı sırasında Tunca’nın nişanlısı Konuk, gözyaşları içinde Tunca’nın Türk bayrağına sarılı tabutuna son kez baktı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Tunca için helallik alındı ve dua edildi. Daha sonra Şehit Tunca’nın Türk bayrağına sarılı tabutu, omuzlarda bir süre taşındı. Akabinde ise Tunca’nın tabutu, cenaze aracına bindirildi. Cenaze aracının geçişi sırasında Tunca’nın nişanlısı Kübra Konuk, anne Saliha ve kız kardeş Gamze Tunca, asker selamı durdu. Tunca, Çubuk İlçe Şehitliği’nde toprağa verilecek.

MİLLİYET

 

Şehit Tunca mezarı başında anıldı

 

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman 1. Kademeli Çavuş Emre Tunca, Ankara’nın Çubuk ilçesinde mezarı başında anıldı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Şehit Tunca'nın babası Bahtiyar Tunca, Fatih Talebi Yurdu’nda şehit oğlunun ruhuna yemek verdi.  Ardından Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki Paşa Mezarlığı'nda şehit Tunca için dualar okundu.

BİRLİKTE DUALAR ETTİLER

Programa şehidin ailesi, İlçe Jandarma Komutanı Durmuş Kıran, Çubuk MHP İlçe Başkanı Adem Kisecik, Tunca’nın mesai ve çocukluk arkadaşları ile vatandaşlar katıldı. Şehit Tunca’nın ismi, ailesinin oturduğu Cumhuriyet Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi'nde yeni yapılan bir parka verilmişti. Jandarma Uzman 1. Kademeli Çavuş Emre Tunca, Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyon sırasında Dicle Mahallesi'nde teröristlerce tuzaklanmış el yapımı bombanın 21 Mart 2016'da infilak etmesi sonucu şehit olmuştu.

Kaynak: Şehit Tunca mezarı başında anıldı