Şehitler gözyaşlarıyla son yolculuklarına uğurlandı

Uzman Çavuş Muhammet Önek (27) Piyade Uzman Onbaşı Sefa Fındık (22)

Şehitler gözyaşlarıyla son yolculuklarına uğurlandı


Mardin’in Derik ilçesi kırsalında bugünkü operasyon sırasında, güvenlik güçleri ile PKK’li teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Muhammet Önek (27), memleketi Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Fırat'ın doğusunda, Tel Abyad bölgesinde gerçekleştirilen keşif gözetleme görevi sırasında, teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Sefa Fındık (22) ve Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, PKK'li teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan, kaldırıldığı hastanede şehit olan piyade er Sezai Eşkioğlu da memleketlerinde toprağa verildi.

 

"ADI GÜZEL MUHAMMED'İM, CANIM"

Çavuş Muhammed Önek, memleketi Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Önek'in Türk bayrağına sarılı tabutu babaevinde helallik alınmasının ardından askerlerin omzunda törenin düzenleneceği Nurdağı Hurşit Camisi önüne getirildi.

Törene şehidin annesi Pakize, babası Ökkeş ve eşi Bahar Önek, kardeşleri ve yakınlarının yanı sıra AKP Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer ve Ahmet Uzer, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaeddin Cavlak, Gaziantep İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez, Nurdağı Kaymakam Vekili olan İslahiye Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan ve Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, askeri erkan ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Şehidin annesi Pakize Önek, oğlunun tabutunun getirilişi sırasında "Adı güzel Muhammed'im, canım." diyerek gözyaşı döktü.

İl Müftüsü Ahmet Çelik tarafından öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Önek'in naaşı, Hurşit Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.

 

[Haber görseli]

Şehit Muhammed Önek'in bir çocuk babası ve 5 yıllık uzman çavuş olduğu öğrenildi.

 

[Haber görseli]

 

"AĞLAMAYACAĞIM, ONLARI SEVİNDİRMEYECEĞİM"

 

[Haber görseli]

FIRAT'ın doğusunda, Tel Abyad bölgesinde gerçekleştirilen keşif gözetleme görevi sırasında, teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Sefa Fındık (22), memleketi Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde düzenlenen törenin ardından, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Türk bayrağına sarılı tabutu karşılayan anne Özgür Fındık, oğlunun fotoğrafını elinden bırakmadı. Dedesi Duran Fındık ise ''Ağlamayacağım onları sevindirmeyeceğim. Ağlamıyorum. Toprağı bol olsun. Kanı kat kat helal olsun yavrumun vatanıma. O köpekleri, kalleşleri sevindirmem. Erkeklerse bu milletin huzuruna çıksınlar" dedi.


[Haber görseli]

"DİK DURACAĞIM, ÜZÜLÜP O HAİNLERİ SEVİNDİRMEYECEĞİM"

HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesinde, PKK'li teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan, kaldırıldığı hastanede şehit olan piyade er Sezai Eşkioğlu da memleketi Erzurum'da, yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

 

[Haber görseli]

Şehit annesi Arzu Eşkioğlu, "Ben evladımın düğününe geldim. Dik duracağım, üzülüp o hainleri sevindirmeyeceğim" dedi.

 

CUMHURİYET