‘Tarihe Yön Veren 100 Sporcu’

Sporun Simge İsimleri Bu Kitapta

‘Tarihe Yön Veren 100 Sporcu’


Hürriyet Kitap, geçtiğimiz iki yüzyıla damga vurmuş 100 sporcunun yaşam öykülerinden oluşan bir kitaba imza attı.

Tarihe Yön Veren 100 Sporcu, efsaneleşen sporcuların özgün portrelerinden oluşuyor. Farklı disiplinlerden gelen, farklı yeteneklere sahip bu 100 efsane sporcu ise Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Üyesi Prof. Dr. Uğur Erdener, spor yazarı Mehmet Arslan ve Paralimpik Oyunlar Şampiyonu Gizem Girişmen tarafından seçildi.

Sporun Simge İsimleri Bu Kitapta

Usain Bolt, tüm dünyanın gözleri önünde 100 metreyi 9.58 saniyede koştu. Naim Süleymanoğlu 1996 Atlanta Olimpiyatları’nda ağırlığının üç katını kaldırdı. Sergey Bubka sırıkla 6 metrenin üzerine atladı. Matt Stutzman kolları olmaksızın ok ve yayla en uzak mesafeye yapılan isabetli atışı gerçekleştirdi. Nadia Comaneci, jimnastikte asla yapılamayacağına inanılanı yaparak 10 tam puanlık performans gösterdi. Dünyanın çatısı olarak görülen Everest’e tırmanan ilk insanlar, Edmund Hillary ve Tenzing Norgay oldu. Metin Oktay, gol krallıkları ve sporcu kişiliğiyle Türk futbolunun simgesi haline geldi. Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi futbolcular dünyanın en çok tanınan ve sevilen insanları arasına girdi.

 

Sporla ilgilenen herkesin ilgisini çekecek, yakın tarihteki tüm efsane sporcuların yaşam öyküleri ve başarılarının bir arada bulunduğu arşiv niteliğindeki bu eser Hürriyet Kitap etiketiyle tüm seçkin satış noktalarında yer alıyor.

 

Yayınevi: Hürriyet Kitap

Türü: Araştırma / İnceleme

Yayın Direktörü: Tiraje Erginer Önder

Danışma Kurulu: Prof. Dr. Uğur Erdener, Mehmet Arslan, Gizem Girişmen

Metinler: Can Güçlü

Editör: Ömür Kurt

Yayına Hazırlık: Coşkun Şen

Kapak ve İç Tasarım: Ece Gülsayın

Basım Tarihi: Ekim 2019

Basım Bilgisi: I. Basım

Sayfa Sayısı: 465