Війська РФ залишаться у Білорусі для продовження навчань
Навчання Росії й Білорусі мали завершитися 20 лютого
Війська РФ залишаться у Білорусі для продовження навчань
Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін повідомив, що білоруський та російський лідери ухвалили рішення продовжити військові маневри з огляду на "нарощування військової активності біля зовнішніх рубежів" Союзної держави.
Російські війська залишаться на території Білорусі для продовження спільних військових навчань "Союзна рішучість - 2022" з огляду на "нарощування військової активності біля зовнішніх рубежів" Союзної держави Росії та Білорусі та загострення ситуації на Донбасі. Про це у неділю, 20 лютого, у Telegram-каналі повідомив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін.
"У зв'язку з нарощування військової активності біля зовнішніх рубежів Союзної держави, а також загостренням ситуації на Донбасі президенти Республіки Білорусь та Російської Федерації ухвалили рішення продовжити перевірку сил реагування Союзної держави", - йдеться у повідомленні.
Він зазначив, що надалі відпрацьовуватимуться етапи оборони Союзної держави, які не вдалося детально пропрацювати під час попередній етапів навчань.
Вектор навчань залишається незмінним - забезпечити адекватне реагування та деескалацію військових приготувань поблизу кордонів Білорусі та Росії, додав білоруський міністр оборони.
Навчання Росії й Білорусі мали завершитися 20 лютого
Спільні російсько-білоруські масштабні маневри "Союзна рішучість - 2022" розпочалися на території Білорусі 10 лютого. Вони мали продовжуватися 10 днів і завершитися 20 лютого.
Для них з Росії до Білорусі було переміщено тисячі солдатів, а також винищувачі Су-35, системи ПРО С-400 "Тріумф" та "Панцир-С", бронетехніка та артилерія. Маневри відбуваються на чотирьох білоруських полігонах ("Брестський", "Гозький", "Обуз-Лісновський" та "Осиповицький"), у низці ділянок місцевості, також у них залучено чотири аеродроми - у Барановичах, Лунинці, Ліді та Мачулищах.
З огляду на ці навчання, у межах яких відбувається концентрація російських військових поблизу північних кордонів України, а також через суттєве скупчення військ РФ поблизу східних кордонів України і в анексованому Росією Криму склалась ситуація, яку Київ і Захід оцінюють як підготовку до можливого вторгнення РФ до України. Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначав, що вторгнення Росії в Україну може початися "будь-якої миті".
https://www.dw.com/uk/viiska-rf-zalyshatsia-u-bilorusi-dlia-prodovzhennia-navchan/a-60847010